A weboldalad nem hozza az elvárt eredményeket, és megoldást keresel a problémára?
Úgy hangzik, mintha segítségre lenne szükséged!
Egy jól összerakott online marketing stratégia legfontosabb eleme a weboldal.
Tehát mielőtt azon gondolkoznál, hogy milyen weboldal marketing ötleteket tudsz hasznosítani, győződj meg arról, hogy a weboldalad elég jó ahhoz, hogy a látogatóból ügyfelet, vásárlót generálj!
Minél jobb vagy az online marketingben, annál több, releváns kattintást tudsz terelni a weboldaladra.
És, ez a cél!
A több forgalom pedig több megkeresést, vásárlást is jelent.
Mivel több mint 1,8 milliárd weboldal van az interneten, beleértve a versenytársaid is, szükséged lesz egy tervre, hogy a lehető legtöbb eredményt érd el weboldalad marketing stratégiájával.
Vágjunk is bele, és kezdjük az alapoktól!
Tartalomjegyzék
Miért van szüksége a weboldaladnak marketingre?
A weboldal marketing célja, hogy releváns forgalmat irányíts az oldaladra. Ez lehet akár a főoldal, vagy egy dedikált landing oldal is.
Egy weboldalra online hirdetés, és online marketing nélkül sajnos nem érkezik forgalom.
Bár gondolom ezzel tisztában vagy.
A cél az, hogy olyan látogatókat szerezz, akiket érdekelhet az általad nyújtott szolgáltatás vagy termék. Minél több forgalom van az oldalon annál nagyobb esélyed van az értékesítésre.
A stratégia része lehet közösségi média megjelenés, keresőoptimalizálás (SEO) vagy akár Google hirdetés is, másnéven Google Ads.
Kezdjük is el!
A következőkben összegyűjtöttem 11 azonnal hasznosítható marketing ötletet, amivel még ma több látogatót és ügyfelet szerezhetsz!
Weboldal marketing csatornák
Ahhoz, hogy a weboldalad jól konvertáljon nem elegendő a forgalom. A magas konverzió eredménye a több vásárló, és érdeklődő.
Azonban a magas konverzióért meg kell dolgozni.
Ha a weboldal nem rendelkezik megfelelő tartalommal, lassú és az ajánlat vagy az árazás nem megfelelő akkor hiába minden.
Ezért fontos, hogy még mielőtt belevágsz weboldalad marketingjébe célszerű ezt megnézetni egy szakemberrel egy honlap elemzés keretein belül.
1. Google my business
Ha még nem tetted meg, akkor érdemes feltölteni vállalkozásod a Google My Business-be, más néven Google Cégem.
A Google üzleti funkciója magában foglalja az alapvető információk megjelenítését, amelyeket az embereknek tudniuk érdemes vállalkozásodról a Google térképen és a keresőben.
Hozzáadhatod a weboldal címének elérhetőségét, és a telefonszámod, hogy a potenciális ügyfelek már az első kereséskor megtaláljanak mindent, amit tudni szeretnének.
Ha már van Google my business fiókod, akkor pedig küldd el ügyfeleidnek vagy vásárlóidnak a linkjét, hogy írjanak visszajelzést!
2. Email aláírás
Rengeteg emailt küldünk ki egy átlagos napon, miért ne használhatnánk ezeket a kimenő üzeneteket weboldalunk marketingjére?
Minden olyan e-mailben, amely a márka, vállalkozás domain nevéről érkezik, szerepelnie kell egy, a weboldalra mutató linkkel (domain név email cím pl.: info@davidkovacs.com).
Így minden olyan email olvasó, aki többet szeretne megtudni vállalkozásodról, könnyen, minden további lépés nélkül eljuthat a weboldalra.
Ez egy teljesen egyszerű, pillanatok alatt beállítható weboldal marketing tipp, de sokan nem használják.
3. Névjegykártya
A névjegykártyáknak még mindig van helyük az üzleti életben, különösen a rendezvényeken.
A Canva segítségével pillanatok alatt könnyedén készíthetsz professzionális névjegykártyákat, akár ingyen is.
A névjegykártyák készítésének elsődleges célja, hogy a potenciális ügyfelek felvegyék veled a kapcsolatot. Régen az olyan információk, mint a fax szám, a cím és a cégnév voltak a névjegykártyán megkövetelt fő szempontok.
Ma már megjelenítheted weboldalad elérhetőségét, közösségi média oldalaid illetve akár QR kódot is.
4. Keresőoptimalizálás (SEO)
A legtöbb ember a Google keresőn keresztül találja meg a weboldalakat, ezért a SEO nagyon fontos szerepet tölt be ha weboldal marketingről beszélünk.
A keresőoptimalizálás során úgy alakítjuk ki weboldalunkat és a weboldalunkon megjelenő szöveges tartalmakat, hogy a Google találati lista első oldalán szerepeljenek. Ezt linképítéssel és SEO cikk írásával érhetjük el.
Amikor az ügyfeleknek szükségük van valamire, az egyik első dolog, amit tesznek, hogy a keresőmotorhoz fordulnak. A SEO biztosítja, hogy a vállalkozásod az első helyen álljon, lehetővé téve a weboldaladra irányuló folyamatos forgalmat.
5. Blogírás
A tartalom azonnali értéket nyújt a weboldalra látogatóknak.
Sok esetben ez az egyetlen ok, amiért a weboldalra látogatnak az emberek.
Ha azt szeretnénk, hogy az emberek sokáig maradjanak a weboldalon, akkor rendkívül vonzó és minőségi tartalmat kell biztosítani számukra.
Minden vállalkozásnak elsősorban azért van szüksége blogra, hogy növelje a láthatóságát.
Egyszerűen fogalmazva, minél több blog tartalmat hozol létre, annál több lehetőséged lesz arra, hogy megjelenjen a keresőmotorokban, és forgalmat generáljon a weboldaladra.
Ezeket a tartalmakat pedig meg lehet osztani a közösségi oldalakon
A blogírás nagyon jó eszköz forgalom generálásra, és a tekintély kiépítésére.
6. Facebook oldal létrehozás
Egyes elemzések alapján a Facebook megállapította, hogy a fogyasztók 78%-a használja a Facebookot arra, hogy termékeket és szolgáltatásokat találjon az olyan vállalkozóktól, mint tiéd.
A Facebook még mindig egy kiváló online marketing eszköz. Létrehozhatsz egy üzleti profilt, és hozzáadhatod vállalkozásod elérhetőségi adatait, legfőképpen a weboldaladra mutató linket.
A Facebook marketing egy külön cikket érdemel, hiszen rengeteg féle képpen lehet használni.
Használhatod weboldalad marketing eszközeként, hogy népszerűsítsd olyan tartalmak megosztásával, amelyek közvetlenül a weboldaladra hivatkoznak.
7. Instagram profil
A közösségi média az egyik legerősebb eszközzé vált minden weboldal tulajdonos számára.
A közösségi oldalak hatékony használata segíthet vállalkozásodnak abban, hogy új tartalmaid népszerűsítsd, és növeld a konverziót.
Minden Instagram felhasználónak lehetősége van arra, hogy a biojában linket helyezzen el.
Ez az egyetlen hely a profilodon, ahol közvetlenül hozzáadhatsz linket, ezért fontos, hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőle.
A BIO-nak mindig tartalmaznia kell egy linket arra az oldalra, amely felé szeretnéd terelni a felhasználókat. A legtöbb vállalkozás azonban a főoldalára linkel, tehát ha van egy dedikált oldal a weboldaladnak, amit népszerűsíteni szeretnél akkor inkább azt a linket használd!
Az Instagram messze az egyik legnépszerűbb közösségi média hálózat, így ideális hely vállalkozásod népszerűsítésére.
Ha ez megvan akkor jöhet az Instagram követők szérzése.
8. TikTok videó
Mi az TikTok?
Biztos hallottál már róla, hiszen nagyon népszerű social media csatorna.
A TikTok szuper tulajdonsága, hogy csak rövid formátumú videós tartalmakat kell készíteni.
Nem kell hosszú blogbejegyzéseket írnod, vagy több perces videókat készítened.
Az Instagramhoz hasonlóan itt is a BIO-ban, a profilodon meg tudod jelentíteni weboldalad linkjét, aminek segítségével kattintásokat tudsz szerezni.
Vonzó videós tartalmak készítésével sok emberhez tudsz eljutni pillanatok alatt, majd rávenni őket, hogy tekintsék meg TikTok profilod, ahol a weboldalad linkje található.
Próbáld ki, hiszen kiváló weboldal marketing stratégia!
9. YouTube csatorna
Naponta több mint egymilliárd órányi Youtube-tartalmat fogyasztanak az emberek.
Így talán nem lepődsz meg, amikor azt mondom, hogy a Youtube jelenleg a második legnagyobb keresőmotor az interneten a Google után.
A Youtube nemcsak egy platform a videók közzétételére, hanem remek módja annak is, hogy népszerűsítsd weboldalad.
Egy tanulmány azt mutatja, hogy a fogyasztók 73%-a nagyobb valószínűséggel vásárolnak, miután megnéztek egy videót.
Ne hagyd ki ezt a remek online marketing csatornát!
10. Google Ads hirdetés
A pay-per-click hirdetés, más néven PPC hatékony módja lehetnek annak, hogy több látogatót irányíts a weboldaladra.
Ahogy a név is jelzi, a vállalkozások csak akkor fizetnek, ha valaki rákattint a hirdetésre.
A Google Ads segítségével gyakorlatilag szinte azonnal releváns, célzott forgalmat lehet terelni egy weboldalra.
Az egyik legnagyobb tévhit a Google Ads-szel kapcsolatban az, hogy sok pénzt és időt kell költenie ahhoz, hogy megérje, különösen, ha kisvállalkozásként korlátozott költségvetéssel rendelkezel.
Ez nem igaz!
Kevés büdzsével is remek eredményeket lehet elérni, ha a hirdetés és az üzenet jól átgondolt.
11. LinkedIn profil
Nem számít, hogy milyen típusú vállalkozást szeretnél népszerűsíteni a LinkedIn-en, a személyes profil az, ahol minden kezdődik.
A potenciális partnerek és ügyfelek vonzásához olyan profilra van szükséged, amely pontosan elmondja az embereknek, mivel foglalkozol, és okot ad arra, hogy kapcsolatba lépjenek veled.
Optimalizáld LinkedIn profilod, jelenítsd meg az elérhetőséged, és a weboldalad címét!
Tehát, ha üzleti ügyfeleket szereznél vállalkozásodnak, akkor érdemes lehet kipróbálni a LinkedIn adta lehetőségeket.
Konklúzió
Bízom benne, hogy sikerült veled megosztanom pár hasznos weboldal marketing stratégiát, hogy több látogatót terelj a weboldaladra.
Ha őszinte akarok lenni, egyetlen módszer kiválasztása nem lesz elég, minél többet kell használni, ha el akarod kezdeni az online ügyfélszerzést és értékesítést.
Ne feledd, hogy hatalmas a verseny az interneten, ezért célszerű tesztelni, hogy mi az, ami neked működik és mi az, ami nem.
Ha esetleg van ebben a cikkben olyan, amit szívesen kipróbálnál, de nem tudod, hogy hogyan fogj hozzá, akkor keress bátran!